W sobotę 23 września na Placu Piłsudskiego w Warszawie Ruch Światło-Życie zorganizował happening edukacyjny „Świadek Wolności”. Wydarzenie to odbyło się w ramach kampanii społecznej „Nie piję, bo kocham”, która jest odpowiedzią Ruchu na uchwałę Sejmu z marca br. w sprawie zwiększenia troski o trzeźwość Narodu. Spotkanie na Placu Piłsudskiego wpisuje się także w obchody 30. rocznicy śmierci Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela Ruchu i inicjatora Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.

Oprócz koncertów i debat w czasie pikniku stał również Namiot, w którym prezentował się Ruch Światło-Życie, w tym Domowy Kościół oraz diakonie centralne. Ruch Światło-Życie został pokazany poprzez aktywność konkretnych diakonii jako wspólnota służby na rzecz drugiego człowieka i społeczeństwa. Można było zobaczyć działania Ruchu podejmowane w różnych miejscach w kraju i na świecie.

 

Nie mogło zatem zabraknąć na tym wydarzeniu przedstawicieli Diakonii Misyjnej. Przez cały czas trwania pikniku byliśmy rozłożeni ze swoim stoiskiem, na którym oprócz ulotek prezentowaliśmy zdjęcia z naszych misyjnych projektów. Ten dzień obfitował w wiele dobrych rozmów, spotkaliśmy fantastycznych ludzi, którzy dopytywali o nasze działania i możliwość zaangażowania się w nie.

Niech Bóg będzie uwielbiony we wszystkim, co tego dnia zdziałał w sercach ludzi!