Od kilku miesięcy w diecezji rzeszowskiej swoje pierwsze kroki stawia diakonia misyjna, ale za to od razu z przytupem 🙂 Odpowiedzialna świecka, Monika Wróbel tak charakteryzuje początki diakonii:
„Pomalutku się rozwijamy. Pierwsze spotkania za nami, przybyło nam po nim chętnych do posługi w diakonii misyjnej. Mówimy dużo o diakonii u nas w diecezji- byliśmy na Szkołach Animatora, na Kursie oazowym dla animatorów. Okazuje się, że ludzi to interesuje, że chcą wiedzieć więcej, więc bardzo się cieszę, że udało nam się zorganizować. Zobaczymy co będzie dalej…oby było jak najlepiej. Mamy dużo pomysłów, ale na razie najważniejsze, żeby zrobić solidny fundament. Moderatora mieliśmy jeszcze w ten sam dzień kiedy wracaliśmy w listopadzie z Oazy Modlitwy- tak Duch Święty zadziałał, że się ułożyło”.

A oto krótka relacja z ostatniego spotkania rzeszowskiej diakonii:

„Kolejne spotkanie diakonii za nami. Spotkanie pełne entuzjazmu, gdyż kilka osób z diakonii wyjeżdża w tym roku na posługę misyjną na Ukrainę (kilka tygodni i kilka miesięcy) oraz na roczną posługę do Irlandii. Wybieramy się także na Oazę Jedności Diakonii Misyjnej do Przemyśla. Polecamy zatem siebie i nasze wyjazdy oraz dzieła, które wzbudza Duch Święty Waszym modlitwom. No i zapraszamy oazowiczów na kolejne spotkanie diakonii w maju – szczegóły wkrótce 

 A zatem niech Duch wieje!
Amen! Alleluja!