„Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! ” czyli spotkanie Diecezjalnej Diakonii Misyjnej
7 kwietnia w Jasienicy Rosielnej na czele z ks. Adamem Wąsikiem i ks. Danielem Trojnarem swoje spotkanie przeżywali członkowie i sympatycy Diecezjalnej Diakonii Misyjnej. Spotkanie to pozwoliło na podsumowanie dotychczasowej pracy, a także wspólne zaplanowanie kolejnych kroków na najbliższy czas.

Misyjny Smaczek na Maczek obecny na Kongregacji w Częstochowie tojedno z ostatnich działań naszej diakonii. Akcja ta pozwoliła na zebranie kwoty w wysokości 6 000zł, która została przeznaczona na centralną diakonię misyjną.

W Woli Komborskiej do życia budzi się Misyjne Pole Truskawkowe. Już od poniedziałku (9 kwietnia 2018 roku) rozpoczęło się plewienie oraz kopanie zasadzonych owoców. Serdecznie zapraszamy wszystkich członków oraz sympatyków Ruchu Światło-Życie do zaangażowania się w to piękne dzieło. Potrzeba wielu chętnych z otwartymi sercami i gotowymi do pracy rękoma.  
Jeśli Ty bądź Twoja wspólnota parafialna macie pragnienie by włączyć się w to dzieło poprzez pomoc w plewieniu, zbiorach bądź na inny sposób wesprzeć działanie na rzecz misji to zachęcamy do kontaktu. ( numer kontaktowy: 782-173-119, Barbara Kwolek). W planach jest także by obok truskawkowego wzgórza powstało Centrum Misyjne. Pierwsze kroki w tym kierunku już zostały poczynione. Złożone zostały potrzebne wnioski pozwalające na przebudowę, rozbudowę i poszerzenie budynku, który został przeznaczony na ten cel.

Jak co roku potrzeba kilku wolontariuszy na wyjazd na wolontariat do Abchazji (2-10 sierpnia 2018) oraz Samboru (4-9 czerwca 2018). Zadaniem animatorów będzie dyspozycja czasu dzieciom w czasie półkolonii. Wszystkich tych, którzy chcą podarować trochę serca i czasu dzieciom z ubogich rodzin, zachęcamy do kontaktu (an. Nina 507473771)
W dniach 4-6.05.2018 w Przemyślu będzie miała miejsce Oaza Jedności Diakonii Misyjnej. Wszystkich członków diakonii misyjnej oraz tych, którzy zastanawiają się w jaki sposób mogą zaangażować się w misyjną działalność Ruchu zachęcamy do uczestniczenia w tym spotkaniu. Zgłoszenie należy wysłać drogą mailową pod adres: misje@oaza.pl Koszt: 85zł