We wspomnienie Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych, 24 maja, przypada Dzień Modlitw za Kościół w Chinach, ustanowiony przez Benedykta XVI. W tym kraju jest to liturgiczne święto Matki Bożej z Sheshan – narodowego sanktuarium maryjnego.

Wierzymy, że dzięki modlitwie będzie możliwe bardzo konkretne dzieło: przyjazd Chińczyków na rekolekcje KODA do Polski. Nasz Ruch od kilku lat jest szczególnie związany z Kościołem w Chinach. Pierwsi uczestnicy z Chin brali udział w oazie w Polsce w 2009 r. W kolejnych latach czworo z nich ukończyło formację podstawową, na oazy przyjeżdżały kolejne osoby, a wkrótce potem odbyły się pierwsze rekolekcje oazowe w Chinach, które organizowane są do dnia dzisiejszego nawet kilka razy w roku.
Jednak aby Ruch w Chinach mógł się dalej rozwijać potrzebuje animatorów, którzy znają jego charyzmat. Dlatego też  pragniemy zaprosić kolejną grupę osób z Chin do uczestnictwa w Kursie Oazowym dla Animatorów. Aby ich przyjazd był możliwy potrzebne jest im wsparcie finansowe, o które chcemy Was w ich imieniu prosić.

Możesz wesprzeć misje Ruchu jednorazową ofiarą albo ustawić na swoim rachunku bankowym zlecenie stałe. Wpłat można dokonywać na konto:

08 1560 1111 2022 0180 3000 0018
Stowarzyszenie „Diakonia Ruchu Światło-Życie”
ul. Blachnickiego 2 34-450 Krościenko
z dopiskiem: „Na cele statutowe – CHINY