Dziś przenosimy się do Kenii by poznać Pauline. Pauline ma dopiero 16 lat – to tyle co wielu uczestników oaz Nowego Życia w Polsce! Posłuchajcie, czym sama się z nami podzieliła:

Ruch oazowy i rekolekcje zmieniły moje życie. Jestem tak bardzo szczęśliwa, że mogę tworzyć wspólnotę wraz z innymi członkami oazy.

Zachwyciłam się Namiotem Spotkania, który całkowicie zmienił moją praktykę modlitwy. Traciłam wiarę w Boga, nie miałam ochoty się modlić… teraz jestem gotowa spotkać się z moim Jezusem. Najważniejsze podczas namiotu było znalezienie miejsca i czasu na spotkanie z Bogiem. Teraz potrafię się z Nim spotykać, rozmawiać z Nim. Pokazuje mi cel i swoją wolę w moim życiu.

Moje życie duchowe bardzo się zmieniło podczas rekolekcji. Ufam teraz, że Bogu zależy na moim życiu. Kocha mnie i zna wszystkie moje słabości, zna moją teraźniejszość i moją przyszłość. Bóg przyjmuje mnie nawet, gdy trwam w grzechu, a kiedy za niego żałuję znów pozwala mi uczestniczyć w Swojej chwale. Sakrament spowiedzi jest ważnym i szczególnym darem od Boga, dzięki któremu mogę być bliżej mojego Stwórcy. Do mojej spowiedzi przystąpiłam, będąc napełniona Duchem Świętym. Spowiadało mi się tak dobrze jak nigdy dotąd, właśnie dlatego, że naprawdę w to uwierzyłam… uwierzyłam, że ten sakrament… jest na chwałę Bożą.

Nauczyłam się też, jak mam się modlić. Nie powinnam przychodzić do Boga tylko po to, by prosić, ale przede wszystkim, by spokojnie wysłuchać tego, co chce mi powiedzieć, jaką drogą chce mnie prowadzić. Uczę się też znajdować czas dla Boga, skoro On zawsze ma go dla mnie.

Nabożeństwo Odpowiedzialności i Misji było przełomowym momentem w moim życiu. Wcześniej nie modliłam się szczególnie za moją rodzinę, a wielu jej członków ma problem  alkoholem. Mam nadzieję, że ich życie zmieni się dzięki naszym wspólnym i moim modlitwom oraz że moja rodzina nawróci się na drogę wiary w Jezusa Chrystusa.

Kończąc, wiem, że moja wiara wciąż się kształtuje… i mam nadzieję, że będę mogła ponownie doświadczyć tego, czego doświadczyłam podczas rekolekcji.

Dziękuję wszystkim organizatorom i osobom wspierającym ten ruch.

Paulina