Za nami już dwa spotkania robocze Centralnej Diakonii Misyjnej w nowym składzie. Agata Zawadzka, która od 2 lutego pełni posługę odpowiedzialnej za diakonię centralną powołała w jej skład: Martynę Rosiak (filia śląska), Magdę Roszak (filia poznańska), Piotra Stopę (filia krakowska), Przemka Wieczorka (filia warszawska), Magdalenę i Przemka Skibińskich (DK) oraz Kasię Herman (Irlandia). W ostatnim spotkaniu uczestniczył z nami również o.Bartłomiej Parys SVD, nasz duchowy opiekun.

Pierwsze spotkanie CDMis odbyło się w dniach 17-19 maja w Krakowie. W jego trakcie rozeznawaliśmy czym jest a czym nie powinna być Diakonia Misyjna, jakie są jej zadania, jak powinna wyglądać formacja w diakonii, w jaki sposób powinniśmy posługiwać we wspólnotach lokalnych i jak zadbać, by mogły się w niej odnaleźć wszystkie stany.

Drugie spotkanie odbyło się w ostatni weekend czerwca w Częstochowie i w jego trakcie kontynuowaliśmy rozeznawanie celu i wizji diakonii. Przed nami przygotowania do Oazy Jedności Diakonii Misyjnej, a także do pierwszej, historycznej Oazy Rekolekcyjnej Diakonii Misyjnej.