Shalom w języku hebrajskim oznacza POKÓJ. Dla nas i dla 700 kenijskich dzieciaków oznacza DOM! Szkoła SHALOM jest miejscem nauki, zabawy i zamieszkania dla sierot, dzieci ulicy albo członków rodzin z dysfunkcjami w miejscowości Mitunguu w Kenii.

Oazowicze za każdym razem, kiedy przyjeżdżają, by spędzić tu czas i poprowadzić rekolekcje, czują się jak w domu! Nie dlatego, że pomieszczenia wyglądają jak w polskim domu, ani nie dlatego, że je się tam to, co u nas – wręcz przeciwnie. Mimo wielu różnic, jesteśmy tam przyjmowani jak członkowie rodziny – z otwartością, wdzięcznością, troską.

Dzieciaki mieszkające i uczące się w SHALOM wiedzą, że to dla nich szansa. Starają się przykładać do nauki, wypełniać obowiązki kuchenne i dyżury sprzątania, dbać o uprawiane działki. Często nie posiadają wiele – połatany mundurek szkolny, koszulkę na zmianę, sukienkę sprezentowaną przez zagranicznych wolontariuszy, zeszyt i długopis. Ale uśmiechy, jakie zobaczycie na ich twarzach podczas zabawy, to najszczersza radość. Energia, jaką wkładają w tańce, zaraża nas wszystkich. Sercem, jakie wkładają w każdą wyśpiewaną piosenkę, objęłyby pół świata!

I w tym roku jedziemy do Shalom Home. Przez miesiąc będzie tam posługiwać pięć wolontariuszek: Paulina, Monika, Bernadetta, Ania i Justyna. Co będą robić? Spędzać z dzieciakami czas – bawić się, organizować zajęcia, włączać się w ich codzienne życie. Oprócz tego 15 animatorów będzie tu przyjeżdżać pomiędzy innymi wyjazdami po to, by poprowadzić dla wszystkich uczniów i nauczycieli rekolekcje, być z dzieciakami, spędzać z nimi czas i uczyć się kultury kenijskiej.

Na końcu odwiedzimy to miejsce z ks. Markiem Sędkiem, moderatorem Ruchu Światło-Życie, by i on mógł poznać tą niezwykłą wspólnotę.

Chcemy dać siebie i Pana Jezusa tym, którzy nie mają nic.

Zebrane pieniądze przekażemy dzieciom na jedzenie, ubrania i inne bieżące potrzeby, takie jak jedzenie, a także pokryją one koszt naszego pobytu w tym miejscu, aby nie obciążać ich finansowo.

Jeśli chciałbyś wspomóc to wspaniałe miejsce to wejdź na zbiórkę i dorzuć coś od siebie:

https://zrzutka.pl/kfextu