Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny zaowocował konkretnym projektem Ruchu Światło-Życie. Odnawiamy projekt „Adopcja na odległość”, w którym można wesprzeć edukację konkretnych dzieci z Kenii, z ośrodków, z którymi współpracuje Oaza.
– Kontynuacja adopcji wynika z potrzeby serca – mówi Agata, animator odpowiedzialny Centralnej Diakonii Misyjnej –  Nasi animatorzy będąc w Afryce i widząc potrzeby dzieci nie są w stanie przejść obok tego obojętnie – podkreśla. Rekolekcje oazowe w Kenii odbywają się już od kilku lat. Przy okazji oazowicze z Polski poznają różne miejsca i osoby, które niosą pomoc najbardziej potrzebującym. – Nasze wyjazdy z założenia są wyjazdami ewangelizacyjnym i skierowane są na prowadzenie rekolekcji i budowanie wspólnot, ale nie można mówienia o Jezusie oderwać od życia Ewangelią. A ten projekt zdecydowanie jest potwierdzeniem tego, że żyjemy tym, o czym głosimy – zauważa Agata.
– To co uderzyło nas w Kenii, w sierocińcu SHALOM, w szkole Acts od Mercy, w ośrodku dla dzieci z niepełnosprawnością, to to, jak niewiele potrzeba do radości i uśmiechu tych dzieci, które maja tak mało, a wręcz prawie nic. Czas, zabawa drobne upominki przynosiły tyle dobra – mówi an. Ewa, która w Afryce była już dwa razy. – Wiemy z drugiej strony, ze bez pieniędzy na szkołę te dzieci nie mają szansy na lepszą przyszłość – podkreśla animatorka i dodaje:  „Dla nas Polaków, te kwoty są o wiele bardziej realne do zebrania niż dla większości rodzin w Kenii.”
„Adopcja na odległość” to sposób wsparcia konkretnego dziecka i szkół, które pomagają sierotom, dzieciom z najuboższych rodzin, czy dzieci z niepełnosprawnością. Decydując się na roczne wsparcie mamy świadomość, że to realna pomóc dla tego dziecka oraz szkół. – Osoby, które podjęły się takiej formy pomocy otrzymują informacje o konkretnym podopiecznym – imię, zdjęcie, informacje o szkole, a z czasem o jego rozwoju, postępach, codzienności. Dostaje się jego zdjęcie. W większości przypadków będzie można również przekazać swoją wiadomość – mówi an. Weronika odpowiedzialna za projekt. – Dzięki temu można nawiązać prawdziwą więź, która może trwać nawet kilka lat – dodaje.
„Adopcji na odległość” może podjąć się jedna osoba czy rodzina, ale także wspólnota oazowa, parafia, Krąg Domowego Kościoła czy klasa w szkole. Taka forma uczy już najmłodszych  współodpowiedzialności za powszechny Kościół, ale i współczucia czy empatii wobec tych, którzy mają mniej od nas.
ZOBACZ:
Jak można pomóc?
1. Adoptuj jedno dziecko deklarując pomoc na rok lub kilka lat, wpłacając miesięcznie 120 zł. Bądź z nim w kontakcie i módl się za nie.
2. Wesprzyj projekt jednorazową lub regularnymi wpłatami.
3. Powiedz o „Adopcji na odległość” swojej wspólnocie, parafii, klasie.
Chcesz się włączyć, masz pytania?
a odezwiemy się i prześlemy formularz zgłoszeniowy.
Wpłacać można na konto:
Stowarzyszenie Diakonia Ruchu Światło-Życie

44 1240 1574 1111 0010 9064 5946