Obecność Diakonii Misyjnej na KO kojarzy się na pewno z kawą i Parresią, ale popatrzmy uważnie, co i jak robiliśmy w Częstochowie.

PANDA CAFE

Wiadomo, ze cały dzień konferencji i spotkań może każdego przytłoczyć. Ale my ponownie przyszliśmy z pomocą! Tradycyjnie można było wspomóc swoje siły ale i siłę naszych misji kupując kawę! Przez cały dzień w sobotę i niedzielę nasi niestrudzeni misyjni bariści serwowali kawę i herbatę (wszystkie produkty fair trade) uczestnikom Kongregacji! Do kupienia były także herbaty od oazowiczów z Chin i afrykańskie rękodzieła! Za radą naszej diakonii, część uczestników przywiozła własne kubki, by jeszcze bardziej świadomym ekologicznie!

Za kawę i herbatę zebraliśmy dzięki waszej hojności 3454 zł i 55 €

 

PARRESIA

Jak powiedział w czasie piątkowej Mszy świętej ks. Marek Sędek, moderator generalny oazy, Międzynarodowe Spotkanie Ruchu Świało-Życie Parresia wpisało się już na stałe w program Kongregacji. To zdecydowanie racja, bo przecież Parresia  odbyła się już po raz 25! Na spotkanie obecni byli przedstawiciele Oaz z Niemiec, Czech, Słowacji, Białorusi, Ukrainy, Turkmenistanu, Irlandii, Kazachstanu, Afryki!

Byli także przedstawiciele diakonii misyjnej!

Podczas całego dnia spotkań omawialiśmy zagadnienie dojrzałości chrześcijańskiej w naszych wspólnotach.

Pięknym momentem spotkania byłą modlitwa wstawiennicza za wszystkie misyjno-oazowe kierunki!

 

 

 

 

 

 

 

PREZENTACJA OAZY W AFRYCE

O historii Ruchu w Afryce, o działaniach misyjnych w Kenii i Tanzanii oraz o projekcie na odległość opowiadała Judyta Sowa. Chyba nikt z uczestników KO nie zapomni piosenki „Hakuna Mungu kama wewe” czyli znanego przeboju oazowego „nie ma takiego jak Jezus” w języku swahili! Tańczyli nie tylko członkowie diakonii, ale cała sala o.Kordeckiego, w tym.. Moderator Generalny i Biskup Krzysztof!

Zebrani mogli wysłuchać także świadectw Łukasza i Ewy! A także wspomóc ich wyjazdy.

Całą prezentację możecie obejrzeć na kanale YouTube Ruchu Światło-Życie: https://youtu.be/PYnICxIRSD8?t=32894

STOWARZYSZENIE I UNIA

Członkowie diakonii misyjnych jeszcze raz potwierdzili, że „Pragną służyć”. Ku naszej wielkiej radości do Stowarzyszenia wstąpili:
Ania Ostrowska – diakonia warszawska
Serafin i Monika Baranowscy – diakonia łódzka
Ewa Korbut – diakonia krakowska.
Ojciec Bartek Parys SVB wstąpił do Unii Kapłanów Chrystusa Sługi

 

MISYJNE POSŁANIE

Podczas sobotnich nieszporów otoczona naszą modlitwą Ewa przyjęła błogosławieństwo i krzyż misyjny! Ewa już 3.03 wyjeżdżała do Kenii, więc to rzeczywiście ostatni moment jej obecności na spotkaniach diakonii.

 

WSPÓLNOTA

Nasza wspólna obecność na tak ważnym spotkaniu, jakim jest Kongregacja Odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie, jeszcze raz umacnia nas w przekonaniu, że misje są pięknym, potrzebnym i koniecznym kierunkiem rozwoju oaz! Upewniliśmy się także, jak zjednoczoną jesteśmy wspólnotą!

 

Za wszystkie wydarzenia Kongregacji Odpowiedzialnych niech będzie Chwała Panu!