Przez ostanie tygodnie wiele mówiliśmy o sytuacji w czasie pandemii w Kenii. Dzięki zbiórce online zebraliśmy ponad 40 000 zł, które będą przeznaczone na pomoc konkretnym osobom w Kenii. Na miejscu an. Ewa wraz z lokalnymi oazowiczami rozdysponowuje pieniądze najbardziej potrzebującym miejscom.

Co już udało nam się za te pieniądze zrobić:
– 70 seniorów z Tiganii dostało paczki żywnościowe,
– kilkanaście rodzin w slumsach w Nairobii jest odwiedzanych przez naszą oazowiczkę Veronicę – ich sąsiadkę.
– w jednej z rodzin urodził się nie dawno chłopiec, który na cześć Ruchu Światło-Życie dostał imię Franciszek. Już kupiliśmy mu paczkę pieluch i kilka ubranek,
– kilkadziesiąt rodzin z terenów powodziowych nad Jeziorem Wiktoria dostało potrzebne na nowy start artykuły pierwszej potrzeby.
– Cosmas, oazowicz, odbudowuje dom po powodzi w rejonie West Pokot. Nie jest łatwo znaleźć wszystkie potrzebne artykuły. Nie ma tam wielkopowierzchniowych marketów budowlanych. Ale Cosmas robi co może, by sobie i młodszemu rodzeństwu zapewnić dobre warunki do życia.

 

Co jeszcze chcemy zrobić:
– Wspomagać dalej powodzian, w tym  pana Paula Ochieng Okello z miejscowości Rakwaro. Jego dom powódź dosłownie zrównała ziemią. To z powodu typu zabudowania. Nie był to dom murowany, a lepianka z gliny I patyków. Aktualnie z żoną I wnukami, którymi się zajmują mieszkają u znajomych,

– Rose, oazowiczka z Meru, już zorganizowała zakupy i osoby do pomocy. W najbliższych dniach ugotują posiłek dla chłopców ulicy, których w czasie pandemii na ulicach jest jakby jeszcze więcej. Przez to, że zamknięte są szkoły, część z nich przebywa w trudnych rodzinach, więc wyjęcie na ulicę oraz niestety odurzanie się oparami kleju to dla nich jakaś ucieczka.

– Dotrzeć do rodzin w parafii Kiamuri, gdzie odbyły się rekolekcje oazowe, a teraz młodzi dzielą się słowem bożym z innymi oazowiczami na spotkaniach na czacie Whatsupp co wieczór!

– Dalej być w kontakcie z naszymi znajomymi Kenijczykami i sprawdzając czy wszystko u nich w porządku.

 

DZIĘKUJEMY wszystkim, którzy
– dołożyli swoje ofiary,
– udostępniali i przekazywali dalej informacje o naszej zbiórce,
– kontaktowali się z nami pytając, co w Kenii słychać,
– nagrali piosenki w języku swahili, by zwrócić uwagę na naszą zbiórkę. Wszystkie przeboje możecie zobaczy i przede wszystkim posłuchać na:
https://www.youtube.com/playlist?list=PLSbsuuZ-45IJpFn1LP5N63gI4SCfgEgrJ
– modlą się za Keniczyków, w tym nie łatwym czasie pandemii i powodzi.

 

Jeżeli dalej chcecie wspierać nasze działanie charytatywne w Kenii:
– możecie zapoznać się z naszym projektem „Adopcja na odległość” gdzie swoją pieką otaczacie jedno konkretne dziecko ze szkół, z którymi współpracujemy. Więcej informacji:  http://www.misje.oaza.pl/index.php/2019/12/13/adopcja-na-odleglosc/

– możecie dalej dokonywać wpłat na działania charytatywne, które prowadzimy wraz z an. Ewą, która obecnie jest w Kenii:
Stowarzyszenie Diakonia Ruchu Światło-Życie
52 1240 1574 1111 0010 9064 6190
z dopiskiem: Cele statutowe-pomoc w Kenii