ŚWIĘTUJEMY 🙂

Dziś mija 10 lat od powołania Centralnej Diakonii Misyjnej przez Moderatora Generalnego Ruchu Światło-Życie ks. Adama Wodarczyka 🙂

Tę decyzję Generał podjął po rozeznaniu z Centralną Diakonią Jedności 22 stycznia 2011 roku. Trwały wtedy przygotowania do Kongregacji Odpowiedzialnych, która zapowiadała hasło roku: „Słuchać Pana w Kościele”. Już wtedy widzieliśmy w tym niezwykły znak, gdyż w tamtym czasie istniały zaledwie trzy grupy diakonii misyjnej: w Warszawie, Poznaniu i Łodzi, a mimo to Moderator Generalny rozeznał, że jest to droga całego Ruchu. Dla nas było to potwierdzenie, że to nie nasza fanaberia czy pomysł na młodość, ale życiowe powołanie, charyzmat, który rozeznajemy słuchając Pana, słuchając Pana w Kościele, pozostając w jedności z Kościołem, który uznał tę naszą drogę właśnie przez decyzje odpowiedzialnych Ruchu.

Pierwszy odpowiedzialny CDMis, Marcin Skłodowski słusznie zauważył, że „Nie chodzi tylko o jakiś dokument, ale przede wszystkim o rozeznanie, że Ruch ma w tym kierunku iść”.

Tak o powołaniu CDMis pisał 10 lat temu ks. Adam Wodarczyk:

„Kolejnym ważnym wydarzeniem dla naszego Ruchu był czas oaz wakacyjnych, wśród których po raz pierwszy odbyła się w Krościenku Oaza Nowego Życia I stopnia w języku angielskim. Wszyscy, którzy wzięli w niej udział, mieli świadomość, że uczestniczą w czymś niezwykłym, historycznym. Oaza, podczas której wspólnie wzrastali duchowo Chińczycy, Pakistańczycy, Kenijczycy, Mołdawianie oraz Polacy, to znak, że nasz charyzmat może służyć rozwojowi i odnowie Kościoła na całym świecie. Ufam, że najbliższe lata przyniosą rozwój dynamiki misyjnej naszego Ruchu, czego szczególnym znakiem jest fakt powołania przeze mnie dnia 22 stycznia 2011 roku Centralnej Diakonii Misyjnej Ruchu Światło-Życie. Odpowiedzialnym za diakonię został Marcin Skłodowski z Warszawy”.

Kilka miesięcy później ks. Adam napisał jeszcze:

„Bóg pozwolił mi w przeciągu dwóch miesięcy przebyć drogę od Chicago do Manilii, przez Moskwę i Pekin, przekonując mnie, że misja odnowy Kościoła metodą „idąc, czyńcie uczniów”, realizowana poprzez charyzmat Ruchu Światło-Życie jest aktualna aż „po krańce świata”!

Za to wszystko co przez te 10 lat się wydarzyło poprzez posługę CDMis Bogu niech będą dzięki!