Diakonia Misyjna też dziś świętuje urodziny ks. Blachnickiego… jak?

  • Cieszymy się, że udało się włączyć do programu ponad 100 nowych dzieci z Kenii. Od listopada promowaliśmy nasz program „Adopcji na odległość” pod hasłem 100 adopcji na 100. Urodziny. Udało się znaleźć 122 nowych sponsorów i do programu włączyć 122 dzieci!

Oczywiście program trwa nadal.

 

 

 

A przy okazji wielu z nas dzieli się ulubionymi cytatami ks. Franciszka w różnych językach.
sprawdźcie tu:
https://web.facebook.com/barteksvd/videos/10218547372343166

https://web.facebook.com/ewakorbut/posts/4301916119838292

https://web.facebook.com/judyta.sowa/videos/10225323782460990

https://web.facebook.com/anna.jungiewicz/videos/4169546996388903

  • Cieszymy się, ze nasi oazowicze z innych krajów też świętują!
    Uczestnicy Szkoły Animatora diecezji w Meru w Kenii napisali kilka świadectw:

Rose Kendi, Kenia

Ksiądz Blachnicki zainspirował mnie do walki o swoją wiarę w Boga. Dzięki niemu moja duchowość stale wzrasta podczas kolejnych rekolekcji oazowych.
Co mnie tak inspiruje? Jego postawa uniżenia i ciągłej gotowości do służby. Przecież on napotkał tyle przeciwności na drodze ewangelizowania, ale dzięki miłości i wierze nigdy się nie poddał! Jego służba pomimo przeciwności a nawet cierpienia sprawia, że i ja wiem, by nigdy się nie poddawać!
Dzięki rekolekcjom, a zatem dzięki ks. Franciszkowi ja rozpoznaję swój charyzmat i miejsce w kościele. Chcę dalej, pod jego parasolem, posługiwać w Ruchu Światło-Życie pamiętając, że kluczem do tego jest MIŁOŚĆ AGAPE!

 

  Albert Macharia, Kenia

Życie Ojca Franciszka inspiruje mnie przede wszystkim mocną wiarą w Boga. Zawsze imponuje mi, kiedy słucham historię z Jego życia, ja to, że organizował rekolekcje realni nenie mając na to środków wiedząc, że Bóg się zatroszczy. Naprawdę potrzeba odwagi, żeby robić rzeczy, które dla innych wydają się niemożliwymi!

Fascynuje mnie też jego umysł, który przejawił się w przemyśleniu i uporządkowaniu charyzmatu Ruchu. On naprawdę zrozumiałam, ze przyszłość Kościoła jest w rękach młodych i z tego powodu wiem i ja, że to ode mnie zależy przyszłość Kościoła Katolickiego. Jestem pewien, że gdyby nie jego przykładnie nie byłbym teraz aktywnym członkiem mojej wspólnoty.

Dziękuję, ks. Franciszku!

 

Freddy Omukubba Sichenga, Kenia

 

Jak ks. Blachnicki odmienił moje życie? Na rekolekcjach Ruchu Światło-Życie byłem po raz pierwszy w 2016 roku – na I stopniu ONŻ, potem byłam na rekolekcjach „10 kroków ku dojrzałości chrześcijańskiej> Pomagałem też jako animator podczas rekolekcji ewangelizacyjnych. Czas rekolekcji pomógł mi zrozumieć, że w Kościele powszechnym wszyscy jesteśmy jedną rodziną. Bo przecież animatorzy z Polski przyjeżdżają do Afryki specjalnie po to, by prowadzić nas do Pana Jezusa. Czy to nie wyraz tego, że w Chrystusie wszyscy jesteśmy braćmi i siostrami?
Na rekolekcjach też poznaje, jak wszyscy jesteśmy różni, jesteśmy z innych narodów, plemion, mamy inne podchodzenie, ale wszyscy możemy ze sobą współpracować! CO więcej, możemy się ubogacać – budować jedną rodzinę, kochać się, tak jak Chrystus nas kocha!
TO pomaga mi w codziennym życiu, podczas studiowania…
Dziękuję Ci, sługo Boży ks. Franciszku!

Wspólnota oazowa w SHALOM HOME, gdzie posługuje nasza Ewa miała nawet urodzinową imprezę z ortem i gromkim „Happy Birthday”