1 czerwca – w międzynarodowy Dzień Dziecka – chcemy pamiętać o dzieciach, które zamiast świętowania może spotkać trudny los. Chodzi nam przede wszystkim o dziewczynki z Kenii ze szkoły-sierocińca SHALOM HOME. 237 uczennic może być usuniętych ze szkoły, kolejnych kilkadziesiąt, kilkaset może być do tego domu nigdy w przyszłości nie przyjętych by… nie będą miały gdzie spać. Ministerstwo Edukacji kazało wreszcie wprowadzić w życie przepis o tym, ze dziewczynki i chłopcy muszą mieć oddzielne budynki sypialne. Dlatego zbieramy fundusze na budowę dormitorium im. Św. Faustyny!

 

Dom SHALOM HOME jest obowiązkowym do odwiedzenia miejscem dla wszystkich animatorów, którzy przyjeżdżają do Kenii na rekolekcje. W SHALOM jest wspólnota oazowa, pracownicy i uczniowie z SHALOM od dawna jeżdżą na rekolekcje. W SHALOM HOME prowadzimy program „Adopcji na odległość”. Ale przyszłość szkoły, a przede wszytkim jej uczennic może kategorycznie się zmienić.  Mamy czas tylko do września, żeby postawić nowy budynek w szkole sierocińcu SHALOM HOME w Kenii. Tylko wtedy 237 dziewczynek, będzie mogło zostać tutaj po zmianie przepisów, według których chłopcy i dziewczęta nie mogą już spać w jednym budynku. Dla wielu z nich SHALOM HOME jest jedynym bezpiecznym miejscem, które mogą nazwać domem, bo w swoich rodzinach doświadczyły wiele cierpienia albo wręcz musiały uciekać.

Świętuj z nami Dzień Dziecka – udostępnij jedną z grafik w swoich mediach społecznościowych, wrzuć na grupy, wyślij znajomym i podlinkuj zbiórkę: https://wspieram.oaza.pl/campaigns/chce-zostac-w-domu/ , żeby dać dziewczynkom z SHALOM HOME prawdziwą okazję do świętowania!

Pomóż nam wybudować dormitorium, żeby mogły kontynuować naukę i dalej rozwijać się w godnych warunkach i przyjaznej atmosferze. Na wybudowanie dormitorium im. św. Faustyny potrzebujemy 550 000 zł.