Udało się zebrać sumę potrzebną na wybudowanie nowego budynku w szkole-sierocińcu SHALOM HOME, gdzie prowadzimy program „Adopcji na odległość”. Dzięki temu ponad 200 dziewczynek będzie mogło kontynuować edukację i mieć bezpieczne miejsce do życia.

W kwietniu rozpoczęliśmy zbiórkę online na wybudowanie nowego budynku w SHALOM HOME. Ewa, która przebywa tam podczas swoich misji dowiedziała się, że przez przepisy kenijskiego Ministerstwa Edukacji w szkołach z internatem chłopcy i dziewczynki muszą spać w oddzielnych budynkach. Dzięki zgodzie Moderatora Generalnego rozpoczęła kampanię „Chcę zostać w domu”, gdzie przedstawiła sytuację ośrodka i historię dziewczynek. Potrzeba było 2 miesięcy i prawie 2500 darowizn, bu uzbierać potrzebne 550000 zł.

Wśród darczyńców są zarówno osoby indywidualne, jak i wspólnoty, parafie, szkoły, kręgi Domowego Kościoła. Projekt wsparły wspólnoty zakonne, kapłani oraz ks. Biskup, który zamiast kwiatów przy okazji udzielanego sakramentu bierzmowania prosił o datek na dormitorium. Krakowska diakonia misyjna oraz duszpasterstwo w Warszawie prowadziły aukcje, podczas których można było kupić afrykańskie gadżety, wypieki, wylicytować plecione różańce czy… rejs żaglówką. Dzieci ze szkół podstawowych m.in. w Białce Tatrzańskiej wsparły swoich kenijskich rówieśników. Menadżerowie zespołu network marketingu przekazali równowartość 1 % całych miesięcznych obrotów. O akcji powstał nawet wiersz…

W imieniu Centralnej Diakonii Misyjnej dziękujemy wszystkim, którzy wsparli inicjatywę finansowo, modlitewnie, udostępnieniami… Dalej prosimy o modlitwę za dzieło, bo jak tylko uda się pieniądze wysłać, trzeba rozpocząć budowę!