Na wolontariuszy czekają parafie w Atyrau i Chromtau. Zadania wolontariuszy zależą od ich umiejętności, miejsca i aktualnych potrzeb, przede wszystkim jednak jest to praca z dziećmi i młodzieżą, a także codzienne obowiązki w parafii, jak opieka nad zakrystią, sprzątanie, gotowanie czy prace biurowe.
Zadania wolontariuszy w Atyrau:
– posługa w parafii Przemienienia Pańskiego (przygotowywanie liturgii, praca administracyjna, animacja wspólnoty młodzieżowej)
– praca w Centrum Edukacyjno-Wychowawczym dla dzieci, prowadzonym przez siostry Elżbietanki (wg własnych talentów: prowadzenie zajęć językowych / plastycznych / muzycznych / tanecznych / sportowych / przedszkolnych)
– kontakt z obcokrajowcami w parafii (wspólnota włosko- i angielskojęzyczna)
– latem przygotowywanie oraz posługa animatora podczas obozów dla dzieci i młodzieży (na wzór rekolekcji oazowych)
Zadania wolontariuszy w Chromtau:
W parafii Świętej Rodziny w Chromtau potrzebny jest wolontariusz, który pomoże duszpasterzowi w pracy z dziećmi, które gromadzą się licznie przy parafii. W zależności od predyspozycji wolontariusza mogą to być zajęcia plastyczne, sportowe, językowe, muzyczne itd.
Oprócz tego zadaniem wolontariusza jest codzienna opieka nad kaplicą (m.in. przygotowywanie liturgii) i domem (m.in. sprzątanie)
Na zgłoszenia i pytania czekamy pod adresem misje@oaza.pl